Літнє оздоровлення

Загартування дошкільників в оздоровчий період

Спосіб загартування

Особливості проведення

Повітряні ванни

Під час прогулянки за температури повітря не нижче +18 °С тривалістю до 30 хв. На дітях мають бути панамки і одяг з наутральних тканин.

Медична сестра, вихователі

Шляхом провітрювання приміщення без протягів тривалістю до 10 хв., під час якого діти легко одягнені.

Денний сон з відкритими фрамугами

Сонячні ванни

Із дозволу лікаря, дозовано, з 9:00 до 12:00 та після 16:00, спочатку тривалістю 3-4 хв., потім — до 15 хв. одноразово та 40 хв. протягом дня.

Водні процедури

Щоденно прохолодне вмивання, миття рук, шиї за початкової температури +32 °С, потім — кожні 3 дні температуру знижують на 1 °С до +22 °С.

Медична сестра, вихователі

Обливання ніг після сну за початкової температури +36 °С, доводячи поступово до +24 °С, після чого ноги розтирають рушником — масаж шкіри.

Контрастні ванни для ніг протягом 3 хв. за температури +36 °С та +22 °С, потім— за температури до +40 °С і до +18 °С.

Ходіння по воді за температури +22 °С.

Купання в плескальному басейні за температури повітря вище +26 °С, а води — +24...+26 °С.

Ходіння босоніж

Ходіння по траві, м'якій землі, піску, гладеньким камінцям для профілактики плоскостопості та розвитку тактильних відчуттів

Ходіння «Доріжкою здоров'я»

Ходіння босоніж щоденно по мішечках з природними наповнювачами (сіль, пісок, каштани, квасоля, горох, гречка) для профілактики плоскостопості та розвитку тактильних відчуттів

Санація повітря сольовою лампою. Іонізація

Щоденно, за графіком у групових приміщеннях дошкільного навчального закладу

Медична сестра, вихователі

Рухова активність на свіжому повітрі

Рухові паузи, комплекси вправ ранкової гімнастики та гімнастики пробудження щодня в добре провітреному приміщенні або на майданчиках з використанням додаткового обладнання.

Оздоровчий біг

Щоденно під час ранкової гімнастики з дітьми старшого дошкільного віку протягом 3-4 хв.