Вправи для формування та закріплення навичок правильної постави

Ці вправи займають особливе місце в методиці лікувальної фізкультури при дефектах хребта. Для формування навичок правильної постави ведуче місце мають пропріоцептивні м’язові почуття, тобто відчуття положення  свого тіла в просторі, що отримує дитина за рахунок імпульсів в центральну нервову систему з багатьох рецепторів, що закладені в м’язах. Тому при вихованні і укріпленні правильної осанки звертається постійно увага на положення тіла при виконанні вправ  та н положення тіла.

Виховання правильної постави неможливо без чіткого  уявлення про неї і формується під час співбесід, як ідеальна схема положення тла в просторі; положення голови, грудної клітки; живота, ніг. Дитина повинна вміти правильно словами описати правильну поставу. Наприклад, вихователь може задати дитині питання про те, як при нормальній поставі розташовані плечі, лопатки, голова і отримати правильну відповідь. Уява про правильну поставу дуже тісно пов’язана з формуванням зорового образу правильної постави. Діти повинні навчитися бачити правильну поставу на малюнках, фотографіях, а також на заняттях.

По-перше – це повинна бути правильна постава інструктора ЛФК, який проводить заняття. Потім інструктор демонструє правильну поставу на дітях. І нарешті, використовуючи дзеркала, діти повинні навчитися приймати правильну поставу і виправляти виявлені дефекти. Зоровий контроль та самоконтроль грають важливу роль для прийняття і збереження правильного положення, а також для виховання м’язового почуття нормальної постави.

І нарешті, найбільшу групу засобів для виховання і закріплення правильної постави складають гімнастичні вправи, що формують правильну поставу людини.